Aile Hekimim Kim?

Sağlık Birimlerinin İletişim bilgileri.
Forum Kuralları
Bu Forum altındaki Konular alfabetik olarak sıralanmıştır.
Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 393
İlgi Alanları: Sağlık, phpBB
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Aile Hekimim Kim?

Gönder Gönderen ByRz »

Aile Hekimliği Uygulamasına geçilmesinden sonra bazı istisnalar dışında her vatandaşın bir aile hekimi bulunmakta.
Peki aile hekimimizi nasıl öğrenebiliriz?
Öncelikle herhangi bir internet tarayıcısı (Explorer, Firefox, Opera, Chrome vb.) ile Sağlık Bakanlığının ilgili sayfasının adresine gidiyoruz. Aile Hekimliği Sorgulama Sayfasına gitmek için TIKLA.
Karşımıza şu şekilde bir ekranın olduğu bir sayfa açılacak.
aile hekimim kim.jpg
Bizden istediği bilgileri giriyoruz. (TC. Kimlik No, Anne Adı, Baba Adı ve Doğum Tarihimiz)
Bu bilgileri girdikten sonra şüpheli sorgulamaları engellemek için yapılmış olan "Ben Robot Değilim" kutucuğuna bir tik koyuyoruz ve "SORGULA" diyerek aile hekimimizi öğreniyoruz.
Bu konuya ekli dosya eklerini görme yetkiniz yok.

Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 393
İlgi Alanları: Sağlık, phpBB
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Re: Aile Hekimim Kim?

Gönder Gönderen ByRz »

ByRz yazdı:
Cmt Mar 18, 2017 8:55 pm
Aile Hekimliği Uygulamasına geçilmesinden sonra bazı istisnalar dışında her vatandaşın bir aile hekimi bulunmakta.
Peki aile hekimimizi nasıl öğrenebiliriz?
Öncelikle herhangi bir internet tarayıcısı (Explorer, Firefox, Opera, Chrome vb.) ile Sağlık Bakanlığının ilgili sayfasının adresine gidiyoruz. Aile Hekimliği Sorgulama Sayfasına gitmek için TIKLA.
Karşımıza şu şekilde bir ekranın olduğu bir sayfa açılacak.
aile hekimim kim.jpg
Bizden istediği bilgileri giriyoruz. (TC. Kimlik No, Anne Adı, Baba Adı ve Doğum Tarihimiz)
Bu bilgileri girdikten sonra şüpheli sorgulamaları engellemek için yapılmış olan "Ben Robot Değilim" kutucuğuna bir tik koyuyoruz ve "SORGULA" diyerek aile hekimimizi öğreniyoruz.
Artık Aile Hekimi sorgulama işlemi yalnızca edevlet üzerinden yapılabilecek olduğundan yukarıdaki anlatım güncelliğini yitirmiştir.
Aile Hekiminizi edevlet üzerinden aşağıdaki link aracılığıyla kimlik doğrulamanızı yaparak (e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı, Banka) kontrol edebilirsiniz.
https://turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi

Kullanıcı Avatarları
saglikcaner
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Gönderi: 28
Kan Grubu: B Rh (+)
Yaşadığı Şehir: Bartın

Re: Aile Hekimim Kim?

Gönder Gönderen saglikcaner »

Teşekkürler hocam. Faydalı bir paylaşım. Ben gitmemeyi seviyorum genellikle sağlık ocaklarına. İyi bakamıyorlar asla.

Geri Dön