Düzce Üniversitesi TF Tanıtım

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 382
İlgi Alanları: Sağlık, phpBB
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Düzce Üniversitesi TF Tanıtım

Gönder Gönderen ByRz » Paz Mar 26, 2017 9:15 pm

Tıp Fakültesi 1992 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş ve 1996 yılında Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Tıp Fakültemiz 2006 yılında çıkan 5467 sayılı kanunla yeni kurulan Düzce Üniversitesi’ne bağlanmıştır.
Tıp Fakültemizin Dahili, Temel ve Cerrahi Bilimler Bölümlerine bağlı 40 Anabilim Dalında, 48 profesör, 25 doçent, 53 yardımcı doçent, 1 Uzman, 148 araştırma görevlisi (tıpta uzmanlık eğitimi öğrencisi), toplam 275 akademik kadro ve 609 öğrencisiyle ile eğitim – öğretim ve sağlık hizmeti verilmektedir.
Tıp Fakültemiz ilk mezunlarını 2001–2002 eğitim öğretim yılında vermiştir. Tıp Fakültemizden bugüne kadar 530 pratisyen hekim, 351 uzman hekim mezun olmuştur.
Tıp Fakültesi bünyesinde yılda 3 sayı olarak “Düzce Tıp Fakültesi Dergisi” ile “Konuralp Tıp Dergisi” adında 2 ayrı bilimsel dergi çıkarılmaktadır. Tıp Fakültesi Dergisi 1999 yılından günümüze 27 sayı olarak yayınlanmış ve elektronik ortamda yayınlarını okuyucuları ile paylaşmaya başlamıştır. Her iki dergide İndex Copernicus Doaj, Ulakbim Türk Tıp Dizini, Pleksus Türk Medline ve Ebsco indexleri tarafından taranmakta olup, Uluslararası hakemli dergi statüsündedir.
Nitelikli bir tıp eğitimi için; kaliteli öğrenci, iyi bir fiziki alt yapı ve olağanüstü sıcak, etkin öğrenci-öğretim üyesi iletişimi amaçlanmaktadır. Tıp, doğruluğu ve başarıları her kesimden insanı ilgilendiren uygulamalı bir bilimdir. Tıp Fakülteleri, eğitim ve araştırmaların yanı sıra, sağlık hizmeti de vermektedir. Yalnız tedavi edici hekimlik değil koruyucu hekimlik uygulamaları da verilen hizmetin bir parçasıdır. Hizmetin niteliği yönünden bölgenin sağlık alanına yönelik beklentileri de cevaplamaya çalışılmaktadır. Hastane, morfoloji binası ve merkezi dersliklerde yürütülen hizmetlerde modern laboratuvarlar, projeksiyonlu- mikrofonlu amfilerde modern cihazlarla uygulamalı ve teorik eğitim-öğretim uygulanmaktadır.

Kullanıcı Avatarları
sglktyfn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Gönderi: 37
Kan Grubu: 0 Rh (+)
Yaşadığı Şehir: Bingöl

Re: Düzce Üniversitesi TF Tanıtım

Gönder Gönderen sglktyfn » Sal Eki 02, 2018 3:45 pm

Yerli insanı biraz anda... Onun dışında sıkıntı yok :D

Geri Dön