Gaviscon 500 mg 200 ml Likit

İlaçların ayrıntıları.
Forum Kuralları
Bu Forum altındaki Konular alfabetik olarak sıralanmıştır.
Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 565
Kayıt: Cum Mar 17, 2017 5:48 pm
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Gaviscon 500 mg 200 ml Likit

Gönder: #Gönder ByRz »

İlacın Adı: Gaviscon 500 mg 200 ml Likit
İlaç Firması: RECKITT BENCKISER
Fiyatı: 11,84TL (09.02.2018) .... 17.19 TL (17.01.2020)
Etkin Maddesi: Her 10 ml’de; etken madde olarak 500mg sodyum aljinat, 267mg sodyum bikarbonat, 160mg kalsiyum karbonat ve ayrıca koruyucu (metil paraben, propil paraben), tatlandırıcı (sakarin sodyum, peppermint oil) içeren beyaz ve hafif krem renkli oral likit.
Türü: antiasit kombinasyonlar
Kullanım Şekli: Gaviscon Likit, oral yolla kullanılır. Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için dozaj; yemeklerden sonra ve yatarken 10-20ml likit (ölçek içindedir). 12 yaşından küçük çocuklar için dozaj; yemeklerden sonra ve yatarken 5-10ml likit. Arzu edilirse Gaviscon Likit standart dozu, eşit hacmi geçmeyen miktarda su ile seyreltilip, iyice karşılaştırılarak alınabilir. Günde 4 defa (yemeklerden 1-3 saat sonra ve yatarken).
Endikasyonları: Gaviscon, mide asidi ve safranın özofagusa doğru reflüsünden kaynaklanan ağrıları, doğrudan doğruya reflüyü baskı altında almak suretiyle ortadan kaldırır. Gebeliktekiler dahil mide yanmaları, reflü özofajit, regurjitasyon ve retrosternal distres durumlarında endikedir.
Etkileşim: Gaviscon tetrasiklin grubu antibiyotiklerin resorpsiyonunu ve aktivitesini azaltabilir. Bu nedenle, bu tür ilaçlarla Gaviscon’un alınması arasında en az bir saatlik ara bulunması gerekir.
Kontrendikasyonları: Belirli bir kontrendikasyonu veya etkisi rapor edilmemiştir
Yan etkiler: Gaviscon kullanımında da içinde bulunan maddelere duyarlı kişilerde çeşitli yan etkiler olabilir.
Eğer aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri ile karşılaşırsanız, derhal ilaç kullanımını bırakın ve doktorunuza bildirin veya bir hastanenin acil bölümüne başvurun. Bunlar Gaviscon ilacının çok ciddi yan etkileridir.
- Deri döküntüleri, - Nefes almada güçlük, - Baş dönmesi, - Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişme

Geri Dön