Yeditepe Üniversitesi TF Tarihçe

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 564
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Yeditepe Üniversitesi TF Tarihçe

Gönder Gönderen ByRz »

Üniversitemiz, İstanbul Eğitim ve Kültür (İSTEK) Vakfı tarafından 4142 sayılı Yasa ile 1996 yılında kurulan Yüksek Öğretim Yasası çerçevesinde kamu tüzel kişiliği, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir. Kurucusu Bedrettin Dalan’dır.

* Yeditepe Üniversitesi, çağdaş eğitim program ve uygulamalarıyla bilgi çağına dönük bir eğitim yapmaktadır. Üniversitemizin ana yerleşimi “26 Ağustos Yerleşimi” adını taşımaktadır.

* Kampüs te ilk üç yılın eğitiminin sürdürüldüğü derslikler, Temel Tıp Bilimleri Laboratuvarları, Klinik ve Mesleki Beceri Laboratuvarı ve diğer eğitim alanları, Tıp Fakültesi Dekanlık, Temel Tıp Bilimleri Bölümü yer almaktadır.

* Ayrıca, kampüs içerisinde yer alan Yeditepe Üniversitesi Bilgi Merkezi Rektörlük binasında akademik ve idari personel, öğrenci ve araştırmacıların ihtiyaçlarına göre, bünyesinde bulunan kaynaklar ile en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.Bilgi Merkezi koleksiyonunda bulunan Tıp ve Sağlık Bilimleri ile ilgili kitaplar, NLM (National Library of Medicine)sınıflama sistemine göre, açık raflarda kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bilgi Merkezi alanı 80 noktadan internet bağlantısı ile desteklenmiştir ve her noktası kablosuz internet (wireless) bağlantısı bulunmaktadır. Bilgi Merkezi haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir.

* Tıp Fakültesi Hastanesi ise E-5 Karayolunun üzerinde Bostancı’da 2005-2006 Akademik yılında hizmete girmiştir. Hastanemiz ve bu kapsamda Bağdat caddesi polikliniği ve Balmumcu Göz hastalıkları Hastanesinde klinik eğitim sürdürülmektedir. Yeni Onkolojik cerrahi Merkezi nin de, 2016 yılı başında hizmete açılması planlanmaktadır.

Tarihsel süreç:

* 2000 Sağlık Bakanlığı Eğitim Protokolü
* 2000-2003 Kampüs / Temel Tıp Bilimleri Laboratuvarları
* 2005 Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
* 2003-2006 Sağlık Bakanlığı Eğitim Protokolü yenilendi
* 2005-2006 Klinik ve Mesleki Beceri Laboratuvarı, Simüle Hasta uygulamaları (İlgili sayfanın linki eklenecek)

Geri Dön