Bahçeşehir TF Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kullanıcı Avatarları
ByRz
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Gönderi: 564
Meslek: Uzman Doktor
Kan Grubu: A Rh (-)
Yaşadığı Şehir: Kahramanmaraş
Kronik Hastalık: Yok
Alerji: Yok

Bahçeşehir TF Hakkında

Gönder Gönderen ByRz »

Bilimsel araştırma odaklı bir tıp okulu olan BAU TIP, yenilikçi eğitim ve araştırma hedefleri doğrultusunda Türk tıbbını bir dünya markası haline getirmeyi hedefleyen bir tıp fakültesidir. Öğrencilerini titizlikle seçerek, yarının hastalıklarına tedavi geliştiren, hastalarına anlayışla ve fedakârlıkla yaklaşan, kaliteli sağlık hizmeti sunan, geleceğin Nobel ödüllü bilim insanı ve hekimlerini yetiştirmeyi amaçlayan BAU TIP, bu hedef doğrultusunda fakülteye özgün, ülkemizde birçok konuda ilklere imza atan yeni bir müfredat geliştirmiştir. Aralarında dünyanın en tanınmış üniversitelerinin öğretim üyeleri ve idarecilerinin de bulunduğu Danışma Kurulu ve BAU TIP’ın H - endeks kriterine göre seçilmiş akademik kadrosunun hazırladığı müfredat, BAU TIP Fakültesi’ni farklı kılan en temel özelliklerdendir. Fakültemizin eğitim dili İngilizce’dir.
Bilimsel düşünce niteliklerine ve donanımına sahip, hekimliği meslekten öte bir yaşam biçimi olarak algılayan tıp doktorları ve bilim insanları yetiştirme amacıyla yola çıkan BAU Tıp Fakültesi’nde;
• Öğretim Üyeleri’nin kişi başına düşen yayın sayısı 2014 yılında 1.42 oranında gerçekleşmiştir. (Türkiye ortalaması 0,50’nin altındadır)
• BAU Tıp öğretim üyelerinden profesörlerin H – İndeksi ortalaması 9,0’dır. (Bu indekste Türkiye ortalaması 7’nin altındadır)
• BAU Tıp Fakültesi’nde bilimsel araştırmanın lokomotifi olan temel bilimlere verilen önem ve bu amaçla oluşturulan öğrenci – bilim mentörü çalışmasının bir sonucu olarak, 1. Sınıf öğrencilerinden ikisi tarafından 2014 yılı içinde 2 ayrı bilimsel yayın üretilmiştir.
Kaynak: http://www.bahcesehir.edu.tr/icerik/279 ... i-hakkinda

Geri Dön